Przejdź do głównej zawartości

Żywy ogień!

Ogień Raroga - Browar Perun ( Session IPA )


Opis: ekstrakt 10 % wag. ; alkohol 4,7 % obj.

Zapach: chmiel; słód; lekka żywica, cytrusy

Smak: cytrusy; iglaki; wysycenie lekkie; goryczka lekka, nie zalega; słód; chleb; chmiel

Kolor: bursztynowe

Piana: biała; oblepia szkło; przewaga drobnych pęcherzyków; szybko opada;


Etykiety:



  Hmm powiem wam, że mam mieszane uczucia co do tego piwa. Z jednej strony jest lekkie i bardzo pijalne, ale z drugiej strony sprawia wrażenie wodnistego. No cóż, nie można mieć wszystkiego.
  Aromat jest bardzo przyjemny. Przypomina mi Tropicalię z Piwnego Podziemia. Na przodzie chmiel oraz cytrusy. W tle słód oraz lekkie nuty żywiczne.  Z butelki jest jednak więcej chmielu.
  W smaku jest lepiej. Pierwsze miejsce zajmują cytrusy oraz iglaki. Podoba mi się szczególnie podbudowa chlebowo - słodowa dobrze wyczuwalna. Co do goryczki, to na etykiecie twierdzą, że jest intensywna. Dupa bo nie. Goryczka jest średnia w kierunku do lekkiej i nie zalega. Tak jak już napisałem wcześniej piwo jest lekkie i bardzo pijalne, ale jednocześnie sprawia wrażenie wodnistego. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Możliwe, że to moja chora wyobraźnia, ponieważ wolę piwa pełniejsze, wyraźniejsze w smaku. Nie osądzam. Mi smakowało. Na rateberze piwo ma overall 58.
  Największy minus to piana. Fakt, oblepia szkło, ale bardzo szybko opada. Brakuje mi też na etykiecie pełnego składu.
  Jeżeli ktoś z was nie orientuje się w terminologii słowiańskiej to już wyjaśniam. Raróg to demoniczny duch ognia, objawiający się pod postacią drapieżnego ptaka, najczęściej sokoła.
  Od czasu do czasu lubię posłuchać czegoś z growlowanym wokalem, a szczególnie jak to jest folk metal. Powiem wam, że rzadko się zdarza taka wybuchowa mieszanka. Wybrałem cieszyński zespół Radogost oraz utwór z ich nowej płyty. Zespół, a już najbardziej tytuł kawałka nawiązuje do piwa. Ogień Raroga!!!!!!!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czelendż jego mać!!!

  Ostatnio zostałem nominowany do wzięcia udziału w "22 pompki". Osobiście podchodzę sceptycznie do wszelakich tego typu akcji, ale postanowiłem wam opisać kilka ostatnich, podobno modnych. Było już Ice Bucket Challenge , a teraz zrobił się boom na wspomniane "22 pompki", "Manequin Challenge" oraz popularna w Anglii akcja "Movember". Każdy akapit będę kończył celowo pytaniem "Ma to sens?", na które postaram się odpowiedzieć w podsumowaniu.     Akcja 22 pompki na samym początku miała wspierać żołnierzy poszkodowanych w misjach bojowych . Zrodziła się w Stanach Zjednoczonych kilka lat temu. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na PTSD czyli zespół stresu pourazowego. Duża część żołnierzy ma problemy adaptacyjne ze względu na długą rozłąkę z rodziną lub normalnym życiem.  Jej pomysłodawcę zainteresowały dane, podobno co godzinę żołnierz który służył w Iraku lub Afganistanie popełnia samobójstwo. Po jakimś czasie akcja przerodziła

On TAPe vol. 24

ZAPRUDER URATSAKIDOGI MAŁPA ŻYWIOŁAK Ciekawostka: W teledysku pojawia się PiwoWarownia :) ! NARRENWIND SOEN

Karczoch w służbie kraftowej wątroby

   Karczoch to nie tylko dziwnie wyglądająca roślina, ale też zbiór cennych witamin i składników mineralnych i związków przeciwutleniających. Roślina pochodzi z rejonu Morza Śródziemnomorskiego, ale obecnie jest uprawiana na całym świecie.  foto by pixabay.com    Wygląda trochę jak przerośnięta szyszka chmielu. Dorasta do 2 metrów, a jej liście mogą mieć nawet do 30 cm szerokości i 70 cm długości. Dostarczają witaminy antyoksydacyjne (A, C, E), niacynę, żelazo, potas, magnez, wapń, błonnik.  foto by pixabay.com    Karczoch chroni wątrobę przed uszkodzeniami oraz pomaga w jej regeneracji. Usuwa toksyny z organizmu, obniża cholesterol i wspomaga trawienie.  Dzieje się tak dzięki cynarynie, która tworzy się w czasie ekstrakcji rośliny. foto by pixabay.com foto by pixabay.com    Od jakiegoś czasu zacząłem mieć straszne kace żołądkowe. Większa ilość spożytego alkoholu i od razu na drugi dzień ból brzucha, rozwolnienie i ogólnie kiepskie samopoczucie. O tej magiczn